Tööstusõnnetus Hiinas mõjutab pinnakatte tarneahelaid

Jun 12, 2019
Tööstusõnnetus Hiinas mõjutab pinnakatte tarneahelaid

US-MarketAnalysis-ACA-Website

Hiinas Yanchengis asuvas Jiangsu Tianjiayi keemiatehases surmaga lõppenud tööstusõnnetus on Xiangshui keemiatööstuspargi sulgenud , vahendab Bloomberg News, mis tsiteeris ametlikku Xinhua uudisteagentuuri.

21. märtsi plahvatus ja sellest tulenevad häired on väidetavalt segaduseta ülemaailmsetes tarneahelates, eriti nendes, mis hõlmavad kattekihtides, tintides ja muudes toodetes kasutatavaid pigmente. ICIS teatas (vajalik tellimine), et Tianjiayi keemiaettevõte tootis arvukalt olulisi vaheaineid, sealhulgas m-fenüleendiamiini, mitmete pigmentide ja värvainete tootmiseks.

See juhtum on paljudel juhtudel rõhutanud kemikaalide tarneahela keerukust ja olulisust mitte-USA tarnijate tootjate jaoks. Eelkõige on pigmentide tootmisel olnud ulatuslik allhange välismaistele tarnijatele.

USA kaubandusandmed näitavad suurt sõltuvust välismaistest, eriti Hiinas ja Indias toodetud pigmentidest. USA-l on endiselt suur kaubandusdefitsiit sünteetiliste orgaaniliste pigmentide ja värvainete osas, peaaegu kogu selle põhjuseks on pigmendid ja valmistised, mis on klassifitseeritud harmoneeritud tariifikoodi 3204.17 alla. Hiina on selle kategooria pigmentide domineeriv eksportija, kes ekspordib maailmaturult 4,838 miljardit dollarit toodete koguväärtust 1,029 miljardit dollarit. 1 Nagu on näidatud joonisel 1, impordib USA järjekindlalt umbes 50 miljonit kilogrammi aastas ja USA selle kaubavahetuse kogudefitsiit ulatus 2018. aastal peaaegu 250 miljoni dollarini.

China-1

Pigmendikategooriate arv, mida märtsiõnnetus on väidetavalt mõjutanud, näitab Hiinas toodetud pigmendi domineerimist USA impordis. 2 Näiteks HTC 3204.17.86, kategooria, mis sisaldab mitmeid kollaseid, siniseid, punaseid ja rohelisi pigmente, on Hiina toodang domineeriv. Nagu on näidatud joonisel 2, on Ameerika Ühendriigid viimase seitsme aasta jooksul importinud järjekindlalt rohkem kui 10 miljonit kilogrammi ja umbes pooled sellest moodustavad Hiina impordid.

China-2

Võimalik, et sõltuvus Hiina päritoluga pigmentidest on teatavate pigmendiklasside või -kategooriate puhul veelgi tugevam, kui see on harmoneeritud tariifisüsteemist madalamal tasemel. Arvestades Hiina õnnetuse ulatust, pole selge, millal ja kuidas kaotatud Hiina tootmine asendatakse.