Maali ajalugu

Dec 20, 2017
Maali ajalugu

Värv - emulsioonide rühm, mis koosneb tavaliselt vedelas keskkonnas dekoratiiv- või kaitsekattena kasutamiseks suspendeeritud pigmentidest - tegi oma varaseima ilmumise umbes 30 000 aastat tagasi. Cave'i elanikud kasutasid toornafta, et jätta maha oma elu graafilised kujutised, mis tänapäeval kaunistavad oma iidse kivimajade seinu.

Värvi- ja pinnakatetööstus pidi siiski ootama tööstusrevolutsiooni enne, kui see sai Ameerika rahvamajanduse tunnustatud elemendiks. Esimene registreeritud värvimisveski Ameerikas asutati 1700. aastal Bostonis Thomas Child'i poolt. Sajandit ja poolteist aastat hiljem, 1867. aastal, patenteeris Ohio Ameerika Ühendriikides esimene valmistatud või „valmis segatud” värvid Ohio Ohio .

1880-ndate aastate keskel hakkasid värvilisi tehased rahvastiku- ja tööstuskeskustes üles kerkima. Mehhaniseerimine tegi tootmisprotsessi kättesaadavaks suuremale ja vähem spetsialiseerunud ettevõtjate rühmale. Valmistatud värvi kaal muudab transpordi kulukaks, seega oli 1900-ndate keskpaigani tööstusharus domineerinud väiketootjate detsentraliseeritud struktuur eraldi turgudel.

Lisaks värvitööstuse mehhaniseerimisele ja professionaalsemaks muutmisele lõi tööstusrevolutsioon ka tohutuid uusi turge värvidele ja katetele. Peaaegu iga montaažiliinil loodud toode - alates mudelist T Ford kuni viimase mudeli telerini - kasutab laialdaselt värve ja katteid, et kaunistada, kaitsta ja pikendada tööstuskaupade eluiga.

Paljud tänapäeva värvidest ja pinnakattevahenditest võivad tarbijat tähelepanuta jätta, kuid neil on ülimalt väärtuslik roll kvaliteetsete toiduainete, kestvuskaupade, elamute, mööbli ja tuhandete muude toodete turuleviimisel. Tööstuse kogumüük oli 2014. aastal ligikaudu 22 miljardit dollarit.

Niipea kui erinevate värvikomponentide mõju ja võimalikud ohud on kvantifitseeritud, võtavad värvi tootjad meetmeid. Ajalooliselt reageeris tööstus keskkonna- ja terviseprobleemidele, muutes riskide kontrollimiseks oma toodete keemia. Värvivalmistajad alustasid pliivärvide asendamist mõnes värvis, näiteks enne II maailmasõda, kui muutusid ohutumad alternatiivid kättesaadavaks.