Ohutusjuhised

Ohutusjuhised

Ohutusjuhised Enamik värve sisaldab tuleohtlikke lahusteid ja mõned sisaldavad ka kahjulikke aineid, mis kahjustavad nahka või on tervisele allaneelatud / sissehingatud. Kuigi paljud riigid on välja töötanud reeglid ohtlike materjalide identifitseerimise, ladustamise ja kasutamise reguleerimiseks, kuid ühtset ...

Toote üksikasjad

Ohutusjuhised

Enamik värve sisaldab tuleohtlikke lahusteid ja mõned ka kahjulikke aineid, mis kahjustavad nahka või on tervisele allaneelatud / sissehingatud. Kui paljud riigid on välja töötanud ohtlike materjalide identifitseerimise, ladustamise ja kasutamise reguleerimise eeskirjad, siis tänapäeval ühtsete rahvusvaheliste eeskirjadeni ei jõuta. Sunrui värv peab hoidma ja vältima kahte tüüpi riski esinemist ladustamisel ja pealekandmisel, et vähendada riski vastuvõetava tasemeni.

A.Terviseriskid, sealhulgas:

1.gaas või aur. Sealhulgas lahusti aurustumine kuivamise või kahjustuse kuumutamise ajal pärast katmist.

2.Värvivedelik. See võib olla lahusti või vaik. Juhuslik neelamine või sissehingamine põhjustab pihustamist inimkehale. Juhuslik kokkupuude nahaga võib põhjustada dermatiiti või kahjustada inimkeha.

3.pulber või tolm. See moodustub pärast värvimist kuumutusprotsessis (näiteks värvitud terase lõikamiseks ja keevitamiseks) või lõhkamise käigus.

B. tule- või plahvatusoht, sealhulgas:

1.Tuleohud ladustamise või transportimise ajal. Lisaks veepõhistele värvidele võib enamus värvi põleda.

2.Lihke oht plahvatuse ajal. Teatavates kontsentratsioonides võivad õhus oleva hapnikuga segunevad tuleohtlikud lahustid olla süttinud ja plahvatusohtlikud.

Määratletud on järgmised ohutasemed ja need annavad ennetavaid meetmeid, mida tuleb võtta kõigil tingimustel.

Kasutada saab üldmeetmeid:

Regulaarne, põhjalik käte pesemine kuuma vee või seebiga

Kiire haavaside

Ärge mängige sigarette ega sööge määrdunud kätega

Abrasiivse liiva või plahvatuse põhjustatud tolmu- või soolaprits

Kontrollige tule- või plahvatusohtu hoolikalt

Kontrollige täiendava ventilatsiooni vajadust GB / T 5208 Kergestisüttiva värvi leekpunkt ei ületa 23 . Värvi ja lahusti leekpunkt on kirjeldatud meie andmelehtedel.    Leekpunkt on minimaalne põlemis- või plahvatustemperatuur, kui värvi ja õhu segu saavutab teatud kontsentratsiooni. Kui õhutemperatuur on leekpunkti lähedal või üle selle, on vaja vähendada lahusti kontsentratsiooni plahvatuse vähendamiseks, tagades piisava ventilatsiooni

Soovitatav kanda kindaid.

Mõne värvi lahusti ja muud komponendid stimuleerivad nahka. Tavalised värvid võivad küll põhjustada ainult kergeid ja kergeid nakkusi, kuid mõne värvi lahusti ja kemikaalid võivad põhjustada tundliku naha põletikku.

Töö ajal katke naha rasv, kandke kindaid, kaitseprille ja maski. Sellest tuleb vabaneda harjumusest pesta lahustiga.

Kandke nahale rasva ja kandke kaitsekindaid, et vältida naha kokkupuudet värviga. Kui nahk on kogemata värviga saastunud, tuleb see pesta puhastusvahendiga ja seejärel kohe puhastada veega .

Soovitatav maskide kandmiseks

Filtersüdamikuga maskid võivad filtreerida tolmu, soola udu ja udu. Võib arvestada filtrikasseti tolmuga võib arvestada ka, Filtritolmu ja lahusti funktsiooni saab kasutada ainult lahustis, millel puudub ilmne lõhn. Kui suudame lõhnata lahusti lõhna , näitab see, et filter on ebaõnnestunud ja see tuleb asendada uute filtritega. erineva riskitasemega töökeskkond peab olema varustatud sobivate filtritega, mille on märkinud maski ja filtrite tootja.

Soovitatav kanda värske õhu maske

Kahjulikud ained satuvad kehasse gaasi, auru, tolmu või udu sissehingamise kaudu. Ohutaseme kindlakstegemist nimetatakse TLV-ks, mida nimetatakse ka maksimaalseks lubatud kontsentratsiooniks (MAC). Maksimaalse lubatud kontsentratsiooni korral võib terve maalija töötada kaheksa tundi ilma kahjulike mõjudeta. Mida madalam TLV, seda kahjulikumad ained. Gaasi kontsentratsiooni kirjeldatakse õhuna (PPM) kuupmeetris, tahket kontsentratsiooni kirjeldatakse kui tahket tolmu (mg / m 3 ), mis on kokku puutunud kuupmeetris. Meie andmelehed näitavad ohutu kontsentratsiooni miinimumkogust ,, kuid mõnikord on maht, mis ulatub 10% -ni madalaimast plahvatuspiirist, kakskümmend korda nõutavast õhukogusest . Mõne töö puhul pole aga mingit tingimust, mis võimaldaks värvipoes vajalikku õhukogust. Sel ajal on maalikunstnikul eriti oluline varustada puhta õhu sissetoomiseks värske õhu maske või kohustusliku rõhuga hingamisaparaate. Mask peab vastama näole.

Sisaldab väga ohtlikke ja ohtlikke aineid

Katke käed võimalikult üles, kandke kindaid ja kaitseprille. Vältige värvi kleepumist nahale. Tagage hea ventilatsioon ja kandke värske õhu maske. Pärast tööd vahetatakse koheselt mantel ja kingad. Määrdunud riided ja muud esemed eraldatakse, eemaldage mustus ja peske riideid hoolikalt. Pese käed põhjalikult. Värvipurkide ettevaatlik käitlemine ja värvi või mürgiste jäätmete vältimine saastavad keskkonda.

Küsi pakkumist