Betoonpinna kaitsmine polüaspartiktilise kattega

Oct 18, 2019
[[TitleContent]]

Betoonpinna kaitsmine polüaspartiktilise kattega

Betoonimaailm on täis aktuaalseid tooteid, mis on mõeldud betoonpinna eluea pikendamiseks. Üks uusimaid ja põnevamaid selliseid tooteid on polüaspartlike katetena tuntud põrandakatete klass. Kui soovite laiendada oma teadmisi betoonpõranda eluea pikendamise võimalustest, lugege edasi. See artikkel tutvustab teile polüaspartlike katete maailma.

Polüpartnerlik

Polüospartne kattekiht - mida sageli nimetatakse lihtsalt polüasparaatiliseks - kuulub elastomeeri kategooriasse, mida tuntakse kui polüurea. Polüureasid on kaheosalised keemilised süsteemid, milles vaigu ja katalüsaatori segu kaudu moodustatakse kõva vastupidav kate.

Enamiku polüureade probleemiks on see, et nende kasutusiga on väga lühike - teisisõnu hakkavad nad kõvenema mõne sekundi jooksul pärast segamist. See muudab mitteprofessionaalide jaoks keerukaks traditsiooniliste polüureade kasutamise põrandakatetena, kuna vaevalt saab paigaldamist nii lühikese aja jooksul teostada.

Polyaspartic esindab selles osas olulist edusammu, mille kasutusiga on vahemikus viis minutit kuni kaks tundi. Selle põhjuseks on polüasparaatilise katte valmistamiseks kasutatavate ainete loomulikud keemilised omadused.

Õnneks, kui te pole juhtunud keemiainseneriks, ei pea te selle pärast eriti muretsema. Selle asemel on oluline arvestada sellega, et polüspartikli olemus annab põrandatehnikutele rohkem kui piisavalt aega, et tagada selle põhjalik ja ühtlane paigaldamine teie betoonpõrandale.

Polüaspartiku eelised

Polyaspartic pakub mitmeid peamisi eeliseid, mis muudavad selle eriti põnevaks võrreldes vanemate betoonpõranda katmise meetoditega. Esiteks on polüasparagiin UV-stabiilne aine. See tähendab, et kõva kate ei kolu vanusega. Lisaks kaitseb see kõiki aluskihte UV-kiirguse eest, tagades, et nende välimust ei muudeta.

Polyaspartic on ohutu ka värvimuutuste eest, mis on põhjustatud kokkupuutest veega, mis imbub läbi betooni. Niiskuse migratsioon võib põhjustada paljude traditsiooniliste põrandakatete valkjate värvuse muutuste.

Polüasparagiin on ka väga vastupidav enamike peitsi vormide, eriti õlidest ja rasvadest põhjustatud plekkide suhtes. See teeb polüaspartikast suurepärase võimaluse betoonist köögipõrandate katmiseks.

Polyasparticuga on samuti lihtsam ja turvalisem töötada kui paljudel teistel põrandakatetel. Põhjus on selles, et lenduvate orgaaniliste ühendite sisaldus on väga madal. Need lenduvad orgaanilised ühendid - need potentsiaalselt kahjulikud ühendid - põhjustavad paljude põrandakatete tugevat keemilist lõhna.

Lisandid veojõu jaoks

Polüspartikaali kantakse tavaliselt vähemalt kahes kihis. Esimene kiht toimib nagu kruntvärv, soodustades sellega pealiskihi võimalikult tugevat nakkumist. Siinkohal on oluline arvestada, et sõltuvalt konkreetsest rakendusest on polüaspartikujulistel kattekihtidel veojõu osas üks potentsiaalne puudus.

Nagu näete, kipuvad polüaspartilised põrandakatted vee juuresolekul üsna libedaks minema. Sel põhjusel on polüaspartäliste katete paigaldamisel sellistesse kohtadesse nagu köögid, siseõue või isegi garaažid tavaline piserdada pealiskihti teatud lisandeid. Idee on see, et need tagavad mõnevõrra jämedama tekstuuri, mis halvendab polüaspartiku enda halba veojõudu.

Sel eesmärgil kasutatakse kahte peamist söödalisanditüüpi: vinüülvärvihelbed ja libisemiskindel täitematerjal. Enamikul juhtudel keeb libisemiskindel täitematerjal lihtsalt teatud liiva või peeneks purustatud kruusani. Liiga üle niiske pealiskihi pinna saadakse jämedam tekstuur.

Vinüülvärvihelbed on sisuliselt lihtsalt värvilaastud. Neid on mitmesuguses suuruses, ehkki 1/4-tolliseid helbeid peetakse üldiselt heaks suuruseks. Isegi olukordades, kus veojõud ei ole probleem, lisatakse polüaspartälisele pinnale vinüülvärvihelbeid, et saada huvitavam esteetilised tulemused.

Alumine joon

Betoon on suurepärane põrandakattematerjal, olles nii vastupidav kui ka suhteliselt odav. Kuid see ei tähenda, et betoonpõrand ei oleks endiselt kahjustatud, kui see pole piisavalt kaitstud. Kui soovite saada lisateavet selle kohta, mida polüaspartne kattekiht teie betoonpõranda eluea pikendamiseks teha saab, pöörduge lisateabe saamiseks pöörduge Kesk-Carolina betooni poole.