Polüospartne kate

Jun 05, 2019
[[TitleContent]]

Mis on polüaspartikujulised katted?

  • Tehnilises perspektiivis viitab mõiste „polüaspartic” alifaatsele polüureale. Tänapäeval on üldsus mõnevõrra tuttav polükarbamiidkatetega, peamiselt nende kasutamisega sellistes rakendustes nagu veoautode voodripõhjad ja tsisternkatted. Polüosparaalseid katteid peetakse sageli polüuurea katte variatsiooniks või tüübiks. Tänapäeval kasutatakse polüasparaatilisi katteid laialdaselt vaigulistest betoonpõrandate katmiseks.

Kuidas polüspartosbetoonist põrandakatteid kasutatakse?

  • Polüospartäraseid katteid võib kanda kaabitsa, tihendikihi harjaga või isegi lihtsa 18 ”pikkuse 3/8” rullrulliga. Levinumateks meetoditeks on kastmis- ja rullimismeetod, samuti lindi- ja rullimismeetod.

Kas ma saan polüaspartic pinnakatteid külma ilmaga kasutada?

  • Jah, sõltuvalt preparaadist, võib polüaspartikleid kasutada eriti madalatel temperatuuridel alla 0 ° C.

Kui kaua võtab polüaspartic betoonkatete kuivamine aega?

  • Polüospartälised kattekihid on konstrueeritud nii, et neil oleks kiire kõvenemisvõime ja need võivad mõne tunni jooksul kuivada. Sageli tagavad need betoonpõrandakattesüsteemid järgmisel päeval hoolduse. Kiire kõvenemine on traditsioonilise epoksükatte tehnoloogiaga võrreldes üks peamisi eeliseid.

Millist tüüpi põrandakattesüsteeme on Polyasparticsiga saadaval?

  • Üks peamisi polüaspartiaalsete katete eeliseid on materjali mitmekülgsus. Standardvärvides tööstuslikud põrandakatted, õmblusteta helbe ja monoliitsest kvartsist põrandakattesüsteemid on tavalised polüaspartärased betoonkattesüsteemid. Hiljuti on polüaspartiaalse kattetehnoloogia abil välja töötatud uued dekoratiivsed põrandakatte rakendused, nagu värvi- ja tihendi- ning metallist põrandakattesüsteemid.

Kas polüaspartic kattekihid on sama vastupidavad kui epoksükatted?

  • Jah, ja siis mõned. Empiiriliste testimisandmete põhjal pakuvad polüaspartikujulised katted kulumiskindlust, mis tegelikult ületab tüüpiliste epoksüsüsteemide omadusi.

Kas polüasparaatilisi katteid saab kasutada väljaspool?

  • Jah, enamik polüaspartikette on UV-stabiilsed ja sobivad väliseks kasutamiseks. Mõned tootjad lisavad kuivainete sisalduse suurendamiseks liiga palju lisandeid, mis vähendab katte terviklikkust ja võib põhjustada probleeme, näiteks kollasus päikese käes. LATICRETE ® ei kasuta ülemääraseid täiteaineid ja kõik SPARTACOTE Flex ® polüosartsbetoonkatted on täiesti UV-kindlad.

Millist tüüpi keskkondi saab polüaspartic katetega kasutada?

  • Üldiselt võib kasutada igat tüüpi keskkonda, kus on vaja vaigune betoonpõrandakattekiht, polüaspartaadiga kattesüsteem. See hõlmab tiheda liiklusega tööstus- ja kaubanduspõrandaid, samuti elamute garaažide põrandakatteid.

Kus ei saaks valida polüpartnerlikku katet?

  • Polüosartsed kattekihid ei ole sobivad kasutamiseks igat tüüpi keskkonnas. Vältige nende materjalide kasutamist olukordades, kus on ette nähtud hingav betoontihend. Need rakendused hõlmavad stantsitud betooni, sõiduteed või kõnniteed. Polüaspartikumid on õmblusteta, suure jõudlusega polümeerkatted, mis on loodud kaitseks. Need ei hinga ja võivad õigesti kasutamisel ilmneda aja jooksul niiskuseprobleemid.

Kas ma saan epoksükatte kohal kasutada polüspartoskihti?

  • Jah. Polüosartsed kattekihid on epoksükatetega paremini kihtide vahelise adhesiooniga. Vanade epoksüpõrandakatete jaoks, mis on endiselt aluspinnaga hästi kleepunud, võib paigaldaja sellele pinnale kanda uue polüasparaatilise pinnakatte. Selle tegemise protsess hõlmab esmalt olemasoleva epoksüpõranda mehaanilist profileerimist selle lihvimisega. Pärast seda tolmuimeja liigne tolm tolmuimeja pinnale ja pind pühitakse pinna puhastamiseks sobiva lahusti või adhesiooni promootoriga. See piirkond on korralikult ettevalmistatud värske polüasparaatilise pinnakatte jaoks.